svět bezpečnosti i zločinu

Bezpečnostní karta. K čemu vám je?

Máte novou cylindrickou vložku a uvnitř balení jste našli kartičku s názvem bezpečnostní karta? Rozhodně ji nevyhazujte, může se vám hodit. Bez ní totiž nejde vyrobit kopie klíče.

Je dost dobře možné, že si váš klíč někdo vypůjčí, skočí si do zámečnictví udělat kopii a pak vám pěkně v klidu vybere byt. A právě pro tyto případy je v balení zmíněná bezpečnostní karta. Pokud ji ke klíči nedodáte, zámečník vám nesmí kopii zhotovit.

A u značky FAB má bezpečnostní karta ještě jednu výhodu. Polotovary klíčů k vložkám s bezpečnostní kartou mají pouze smluvní partneři FAB. Vy si tak můžete být jistí, že kopie bude ve stejné kvalitě, jako originál klíče.

V balení jste s cylindrickou vložkou mohli najít i identifikační kartu. Na identifikační kartě je zaznamenán profil vašeho klíče. Vhodná je tak pro ty, co například někde originální klíč ztratí. Z údajů na této kartě vám tak zámečník může vyrobit klíč nový. Pokud ale přinesete originální klíč bez identifikační karty, nevadí, zámečník vám kopii vyrobí i tak, musí to ale být originál, ne kopie.

Pokud potřebujete kopii klíče a nemáte vložku s bezpečnostní ani s identifikační kartou, musíte do zámečnictví přinést originál klíče, bez něj není možné kopii vyrobit.

fab.cz

O tomto webu

Jak zabezpečit svůj byt nebo dům? Jak poznáte kvalitní zámek od levného šuntu? Čím je záhodno se řídit, pokud opouštíte domov na delší dobu? Na tyto a podobné otázky vám dá odpověď web nenechtesevykrast.cz. Ve spolupráci s odborníky z oblasti zabezpečení vám přinášíme rady, tipy a triky, jak se vyhnout útoku zlodějů, jak si poradit s modernizací nebo opravou vašeho zabezpečení a další. Najdete zde i novinky z oblasti bezpečnostní techniky, profily těch nejmodernějších zařízení, bezpečnostní statistiky – a v neposlední řadě take ankety a šikovný test, který vám poradí, jak dobře jste zabezpečení. Hledáte-li rady o bezpečnosti, jste na správné adrese.