jak zabezpečit majetek

Chcete jistotu? Ke klasickému zámku pořiďte přídavný

Méně je někdy více, u zámků ale platí pravý opak. Zloděj si vybírá takové cíle, které půjdou jednoduše, překonat, čím víc mu nakladete překážet, tím spolehlivěji ho odradíte. A právě jednou z možností je přídavný zámek.

K hlavnímu zámku, který mají každé dveře, si můžete nainstalovat ještě další. Ten zvenčí vypadá jako klasická klíčová dírka a vlastně se tak i chová, zevnitř ale ze dveří vyčnívá a je opatřený kolíkem, kterým ho můžete lehce bez klíče zamknout.

Ideální je ho pořídit v kombinaci s řetízkem. Pokud vás navštíví někdo, o kom nejste úplně přesvědčeni, otevřete na řetízek a případně dveře před nezvaným návštěvníkem zase zabouchnete.

Přídavný zámek se instaluje obdobně jako zámek hlavní a většina z nich již obsahuje podobné vychytávky proti odvrtání a vyražení.

fab.cz

O tomto webu

Jak zabezpečit svůj byt nebo dům? Jak poznáte kvalitní zámek od levného šuntu? Čím je záhodno se řídit, pokud opouštíte domov na delší dobu? Na tyto a podobné otázky vám dá odpověď web nenechtesevykrast.cz. Ve spolupráci s odborníky z oblasti zabezpečení vám přinášíme rady, tipy a triky, jak se vyhnout útoku zlodějů, jak si poradit s modernizací nebo opravou vašeho zabezpečení a další. Najdete zde i novinky z oblasti bezpečnostní techniky, profily těch nejmodernějších zařízení, bezpečnostní statistiky – a v neposlední řadě take ankety a šikovný test, který vám poradí, jak dobře jste zabezpečení. Hledáte-li rady o bezpečnosti, jste na správné adrese.