jak zabezpečit majetek

Chystáte se na dovolenou? Zkontrolujte si zámek ve dveřích

Doba dovolených je ideálním časem pro zloděje, kteří v době vašeho odjezdu mají klid na to se k vám vloupat. Základem je mít kvalitní cylindrickou vložku. Schválně, víte jaký máte typ a v jaké je bezpečnostní třídě?

Nekvalitní či zastaralou vložku totiž zloděj překoná jako nic. „Pokud je již příliš stará, je možné, že už má dávno propadlou certifikaci a v případě vloupání vám pojišťovna neproplatí ani korunu,“ varuje bezpečnostní expert značky FAB Jan Hrnčíř.

„To samé platí i tehdy, pokud máte ve dveřích namontovanou vložku nízké bezpečnostní třídy, která není vybavena řádnými ochrannými prvky.“

Nevíte-li, jak na tom jste, zajděte s klíčem k zámečníkovi – ten vám podle klíče typ vložky okamžitě určí.

Ideální je samozřejmě kupovat to nejkvalitnější, tedy vložku ve čtvrté bezpečnostní třídě z těch nejlepších materiálů a také s prvky ochrany proti nejrůznějším zlodějským metodám od vyháčkování až po vylomení.

Vložky ve vyšších třídách se prodávají s bezpečnostní kartou, bez níž nelze vyrobit kopie klíče.

fab.cz

O tomto webu

Jak zabezpečit svůj byt nebo dům? Jak poznáte kvalitní zámek od levného šuntu? Čím je záhodno se řídit, pokud opouštíte domov na delší dobu? Na tyto a podobné otázky vám dá odpověď web nenechtesevykrast.cz. Ve spolupráci s odborníky z oblasti zabezpečení vám přinášíme rady, tipy a triky, jak se vyhnout útoku zlodějů, jak si poradit s modernizací nebo opravou vašeho zabezpečení a další. Najdete zde i novinky z oblasti bezpečnostní techniky, profily těch nejmodernějších zařízení, bezpečnostní statistiky – a v neposlední řadě take ankety a šikovný test, který vám poradí, jak dobře jste zabezpečení. Hledáte-li rady o bezpečnosti, jste na správné adrese.