svět bezpečnosti i zločinu

Jak vybrat to nejlepší? Pomůže Pyramida bezpečnosti

Vybíráte nové zabezpečení, ale nevíte, jak se rozhodnout a jaký výrobek zvolit? Pak právě pro vás je určená takzvaná Pyramida bezpečnosti. Ta jednoduchým způsobem definuje, jak bezpečný je výrobek FAB, který třeba právě teď držíte v ruce.  

Pyramida bezpečnosti je rozdělena do čtyř částí, které číselně a barevně rozlišují jednotlivé bezpečnostní třídy.

Spodek pyramidy představuje základní zabezpečení a tedy stupeň ochrany jedna v šedivé barvě. Takový výrobek je vhodný na místa, kde nemáte nic cenného, jen potřebujete zamknout.

Stupeň číslo dva už poskytuje zvýšenou ochranu, trojka v modré barvě už nabízí vysoké zabezpečení a doporučuje se majetek chránit právě výrobky minimálně v této třídě. Třetí bezpečnostní stupeň ochrany pak vyžadují i pojišťovny.

Špička pyramidy v červené barvě a čtvrtý stupeň pak dává velmi vysokou ochranu. Přes takové zabezpečení už zloděj prakticky nemá šanci se dostat.

FAB takto označuje všechny sví výrobky od cylindrických vložek, přes bezpečnostní kování až po visací zámky a dveřní otvírače. Vy si tak na obalu jednoduše najdete, v jaké části pyramidy se výrobek ve vaší ruce nachází a podle toho se můžete rozhodnout.

Pokud si ale stále nejste jistí, navštivte certifikovaného zámečníka, ten vám nabídne zabezpečení, které se hodí právě pro vaši domácnost.

Takhle vypadá Pyramida bezpečnosti

fab.cz

O tomto webu

Jak zabezpečit svůj byt nebo dům? Jak poznáte kvalitní zámek od levného šuntu? Čím je záhodno se řídit, pokud opouštíte domov na delší dobu? Na tyto a podobné otázky vám dá odpověď web nenechtesevykrast.cz. Ve spolupráci s odborníky z oblasti zabezpečení vám přinášíme rady, tipy a triky, jak se vyhnout útoku zlodějů, jak si poradit s modernizací nebo opravou vašeho zabezpečení a další. Najdete zde i novinky z oblasti bezpečnostní techniky, profily těch nejmodernějších zařízení, bezpečnostní statistiky – a v neposlední řadě take ankety a šikovný test, který vám poradí, jak dobře jste zabezpečení. Hledáte-li rady o bezpečnosti, jste na správné adrese.