svět bezpečnosti i zločinu

K čemu vám je bezpečnostní a identifikační karta

Možná jste si právě pořídili novou cylindrickou vložku do vchodových dveří a uvnitř jste našlibezpečnostní a identifikační kartu. V žádném případě je nevyhazujte, naopak je dobře uschovejte, možná se vám ještě budou hodit. Pojďme si obě karty představit.

Bezpečnostní karta

Jak už název napovídá, s touto kartou jde o vaše bezpečí. Díky tomu, že ji máte, váš klíč bez ní nemůže nikdo nechat okopírovat. Pokud totiž do zámečnictví přinesete klíč bez bezpečnostní karty, zámečník vám kopii neudělá. Navíc polotovary klíčů k vložkám s bezpečnostní kartou mají pouze smluvní partneři FAB.

Identifikační karta

Na identifikační kartě je zaznamenán profil vašeho klíče. Vhodná je tak pro ty, co například někde originální klíč ztratí. Z údajů na této kartě vám tak zámečník může vyrobit klíč nový. Pokud ale přinesete originální klíč bez identifikační karty, nevadí, zámečník vám kopii vyrobí i tak, musí to ale být originál, ne kopie.

Pokud potřebujete kopii klíče a nemáte vložku s bezpečnostní ani s identifikační kartou, musíte do zámečnictví přinést originál klíče, bez něj není možné kopii vyrobit.

fab.cz

O tomto webu

Jak zabezpečit svůj byt nebo dům? Jak poznáte kvalitní zámek od levného šuntu? Čím je záhodno se řídit, pokud opouštíte domov na delší dobu? Na tyto a podobné otázky vám dá odpověď web nenechtesevykrast.cz. Ve spolupráci s odborníky z oblasti zabezpečení vám přinášíme rady, tipy a triky, jak se vyhnout útoku zlodějů, jak si poradit s modernizací nebo opravou vašeho zabezpečení a další. Najdete zde i novinky z oblasti bezpečnostní techniky, profily těch nejmodernějších zařízení, bezpečnostní statistiky – a v neposlední řadě take ankety a šikovný test, který vám poradí, jak dobře jste zabezpečení. Hledáte-li rady o bezpečnosti, jste na správné adrese.