svět bezpečnosti i zločinu

Na letišti začnou otevírat kufry. Používejte cestovní zámky

Letiště Václava Havla v Praze oznámilo, že kvůli kontrole výbušnin začne namátkově otevírat jednotlivá zavazadla. Pomocí stěru v nich chce hledat stopy po manipulaci s výbušninami. Letiště proto radí cestujícím, aby používali speciální cestovní zámky, které pracovníci letiště dokážou bez poškození odemknout a zase zamknout.

Toto opatření je běžné na letištích v USA, ale i v sousedním Německu. Cestující to poznají tak, že jejich kufr v případě prohlídky bude mít pásku s upozorněním.

Z toho důvodu by cestující měli používat cestovní zámky, které jsou vybaveny takzvaným TSA systémem a označeny znakem červeného diamantu. Jde otevřít speciálním klíčem, kterým disponují pouze oprávnění pracovníci letištní služby. Nehrozí tak, že vám při kontrole kufr poškodí.

TSA zámek vyrábí i společnost ASSA ABLOY. Zámek je digitální, trojčíselný kód jde kdykoliv změnit. Díky unikátnímu designu a barvě jej snadno rozpoznáte na letištních pásech. Zámek však můžete využít i k uzamčení skříněk, schránek ad. Vybrat si můžete červenou, žlutou, nebo šedou variantu.

fab.cz

O tomto webu

Jak zabezpečit svůj byt nebo dům? Jak poznáte kvalitní zámek od levného šuntu? Čím je záhodno se řídit, pokud opouštíte domov na delší dobu? Na tyto a podobné otázky vám dá odpověď web nenechtesevykrast.cz. Ve spolupráci s odborníky z oblasti zabezpečení vám přinášíme rady, tipy a triky, jak se vyhnout útoku zlodějů, jak si poradit s modernizací nebo opravou vašeho zabezpečení a další. Najdete zde i novinky z oblasti bezpečnostní techniky, profily těch nejmodernějších zařízení, bezpečnostní statistiky – a v neposlední řadě take ankety a šikovný test, který vám poradí, jak dobře jste zabezpečení. Hledáte-li rady o bezpečnosti, jste na správné adrese.