jak zabezpečit majetek

Ohrožení senioři. Jak nejlépe zabezpečit jejich byt?

Starší lidé jsou častěji terčem nejrůznějších podvodníků než kdokoliv jiný. Ti totiž zneužívají dobroty a naivity seniorů. Jak je tedy ochránit? Existuje několik rad, podle kterých lze domov důchodce zabezpečit. 

Neotvírat každému

Podvodníci si důkladně tipují, ke komu se vetřou. A když jim otevřete, mají napůl vyhráno. Používají mnoho nejrůznějších historek od měření elektřiny, až třeba po výměnu zámků. Nikomu nevěřte, chtějte vidět osvědčení, průkaz, zkrátka cokoliv. V ideálním případě si jeho příběh ověřte u firmy, za kterou vystupuje.

Pořiďte digitální kukátko

Dnes už nemusíte otevírat, abyste věděli, kdo je před dveřmi. Stačí na to digitální kukátko, které monitoruje, kdo se na chodbě pohybuje. Pro seniora skvělá věc, nemusí složitě zaostřovat přes obyčejné kukátko, podívá se na velký LCD displej a hned ví.

Od podomních prodejců nekupovat

V tomto případě platí jeden z předchozích bodů – raději nikomu neotvírat. A pokud už otevřete, v žádném případě nic nekupujte. Připravte se na to, že na vás budou tlačit, podvodníci mají různé finty, jak vám prodat předražené nic.

Zamykat

Základní rada. Přes zamčené dveře má zloděj ztíženou možnost, jak se dostat. Otočit dvakrát klíčem by měla být samozřejmost, lidé na to stále zapomínají, mají pocit, že zabouchnout stačí.

Pořiďte zámek s prostupovou spojkou

Praktická věc pro děti seniorů. Starší rodiče už třeba neslyší, když na ně zvoníte a navíc nechávají klíč z druhé strany zámku. Vy tak zvoníte a zvoníte a nic. U prostupové spojky to nevadí, dveře se dají odemknout, i když je z druhé strany klíč.

Namontujte přídavný zámek

Každý prvek zabezpečení navíc se hodí. Díky přídavnému zámku může senior dveře lehce otevřít a s cizím člověkem se bavit, ten se ale dovnitř nedostane.

fab.cz

O tomto webu

Jak zabezpečit svůj byt nebo dům? Jak poznáte kvalitní zámek od levného šuntu? Čím je záhodno se řídit, pokud opouštíte domov na delší dobu? Na tyto a podobné otázky vám dá odpověď web nenechtesevykrast.cz. Ve spolupráci s odborníky z oblasti zabezpečení vám přinášíme rady, tipy a triky, jak se vyhnout útoku zlodějů, jak si poradit s modernizací nebo opravou vašeho zabezpečení a další. Najdete zde i novinky z oblasti bezpečnostní techniky, profily těch nejmodernějších zařízení, bezpečnostní statistiky – a v neposlední řadě take ankety a šikovný test, který vám poradí, jak dobře jste zabezpečení. Hledáte-li rady o bezpečnosti, jste na správné adrese.