svět bezpečnosti i zločinu

Piktogramy na obalech? Ukazují zabezpečení proti zlodějům a další funkce

Obaly cylindrických vložek a dalších zabezpečovacích výrobků mají na obalech nejrůznější piktogramy. Ty mají zákazníkovi co nejjednodušeji ukázat, jaké má tento výrobek funkce a jak je odolný proti zlodějům.

Piktogramy, které najdete na obalech výrobků značky FAB, jsou rozděleny do dvou kategorií. První nabízí úroveň zabezpečení proti zlodějům, kterou vložky a zámky nabízí. Například zda je odolný proti odvrtání či vytržení

Druhá kategorie ukazuje, jaké má výrobek další funkce. Může jít o funkci 2 v 1, což znamená, že vložku lze přenastavit na jinou sadu klíčů a vy tak při ztrátě klíče nemusíte měnit celou vložku.

Při koupi vložky tak piktogramy hrají důležitou roli. Ale pozor, každý výrobce používá piktogramy jiné. Najdete je na jejich webu či v katalogu výrobků. Tady můžete najít piktogramy FAB.

fab.cz

O tomto webu

Jak zabezpečit svůj byt nebo dům? Jak poznáte kvalitní zámek od levného šuntu? Čím je záhodno se řídit, pokud opouštíte domov na delší dobu? Na tyto a podobné otázky vám dá odpověď web nenechtesevykrast.cz. Ve spolupráci s odborníky z oblasti zabezpečení vám přinášíme rady, tipy a triky, jak se vyhnout útoku zlodějů, jak si poradit s modernizací nebo opravou vašeho zabezpečení a další. Najdete zde i novinky z oblasti bezpečnostní techniky, profily těch nejmodernějších zařízení, bezpečnostní statistiky – a v neposlední řadě take ankety a šikovný test, který vám poradí, jak dobře jste zabezpečení. Hledáte-li rady o bezpečnosti, jste na správné adrese.