svět bezpečnosti i zločinu

Zabezpečení domácnosti si můžete řídit smartphonem

Kontrolovat svou domácnost nebo firmu prakticky odkudkoliv? I to už je možné díky unikátnímu systému zabezpečení Yale Smart Living. Ten uvádí na trh společnost ASSA ABLOY a lze do něj připojit až čtyřicet zařízení od alarmů, přes kamery až po zabezpečovací systémy.

Na dálku umí povolit vstup do domu i lidem, kteří nemají klíče – ty totiž už nejsou potřeba, stačí si odemknout telefonem, PIN kódem nebo otiskem prstu. I z hotelového pokoje na druhém konci světa tak můžete udělit časově limitovaný přístup například sousedovi, který jde opravit kapající kohoutek nebo zkontrolovat, jestli jste vypnuli žehličku.

Jednoduchá instalace

Instalace systému je přitom velmi jednoduchá, protože jednotlivé komponenty jsou zcela samostatné a nepotřebují kabelové připojení. Všechny jsou napojeny na centrální jednotku Smart Hub, což proces nastavení výrazně usnadňuje. O maximální výkon a bezpečnost se pak postará technologie 868 MHz, tedy frekvence, která je striktně kontrolována a umožňuje realizaci jasnějšího kanálu s velmi nízkým rušením.

Unikátní je také možnost zapojit do systému panoramatickou kameru Yale Home View Pan Tilt Zoom. „Díky ní může zákazník zobrazit kontrolovaný prostor na svém smartphonu či tabletu, a to v HD 720 kvalitě. Kamerou může přitom na dálku otáčet, měnit úhel pohledu či přibližovat a oddalovat obraz. Kontrola domácnosti je tak skutečně dokonalá,“ popisuje specialista Antonín Terš z ASSA ABLOY.

Velká variabilita

Není nutné propojovat hned všechny přístroje v domácnosti a systém se vyplatí i těm, kteří například nemají doma požární čidla nebo nepotřebují dálkové ovládání pomocí aplikace. Systém Yale Smart Living je velmi variabilní a lze jej doplňovat a rozšiřovat postupně dle potřeby.

 

fab.cz

O tomto webu

Jak zabezpečit svůj byt nebo dům? Jak poznáte kvalitní zámek od levného šuntu? Čím je záhodno se řídit, pokud opouštíte domov na delší dobu? Na tyto a podobné otázky vám dá odpověď web nenechtesevykrast.cz. Ve spolupráci s odborníky z oblasti zabezpečení vám přinášíme rady, tipy a triky, jak se vyhnout útoku zlodějů, jak si poradit s modernizací nebo opravou vašeho zabezpečení a další. Najdete zde i novinky z oblasti bezpečnostní techniky, profily těch nejmodernějších zařízení, bezpečnostní statistiky – a v neposlední řadě take ankety a šikovný test, který vám poradí, jak dobře jste zabezpečení. Hledáte-li rady o bezpečnosti, jste na správné adrese.