jak zabezpečit majetek

Zasekává se klíč ve vložce nebo nejde odemknout? Víme, co s tím

Máte klíč, se kterým se špatně odemyká či zamyká? Musíte používat speciální fígl, abyste se vůbec dostali domů? Nebo klíč v zámku drhne? Řešte to, nebo jednoho dne nastane situace, kdy už se domů nedostanete vůbec.

Zmíněné problémy mohou mít několik příčin. Chyba může být v samotném klíči. Pokud do vložky nejde zasunout, nebo máte problém ho dostat ven, nejspíš je klíč vyrobený z nekvalitního materiálu, nebo je špatně upravený. Naše rada? Používejte pouze kvalitní klíče od osvědčených prodejců.

Takový klíč nepoškozuje vložku, déle vydrží a v případě poškození vám bude uznána reklamace. A jak ho poznáte? Najdete na nich loga výrobců, například FAB má známou dogu. Úplnou jistotu pak přináší pořízení cylindrické vložky s ochrannou kartou, která vám nejenže zaručí, že bez této karty vám nikdo kopii klíče neudělá, ale také že vám ji musí zámečník vyrobit skutečně z originálu.

Pokud vám nejde odemykat, neplechu může dělat i samotná cylindrická vložka. Možná je ve dveřích špatně usazená proti kování a zadlabacímu zámku. Je chyba zde a nevíte, co s tím? Obraťte se na nejbližšího zámečníka.

fab.cz

O tomto webu

Jak zabezpečit svůj byt nebo dům? Jak poznáte kvalitní zámek od levného šuntu? Čím je záhodno se řídit, pokud opouštíte domov na delší dobu? Na tyto a podobné otázky vám dá odpověď web nenechtesevykrast.cz. Ve spolupráci s odborníky z oblasti zabezpečení vám přinášíme rady, tipy a triky, jak se vyhnout útoku zlodějů, jak si poradit s modernizací nebo opravou vašeho zabezpečení a další. Najdete zde i novinky z oblasti bezpečnostní techniky, profily těch nejmodernějších zařízení, bezpečnostní statistiky – a v neposlední řadě take ankety a šikovný test, který vám poradí, jak dobře jste zabezpečení. Hledáte-li rady o bezpečnosti, jste na správné adrese.