svět bezpečnosti i zločinu

Články

Chaty jako terč pro zloděje, loni jich vykradli skoro dva tisíce

(18.2. 2017) 1931. To je počet chat a chalup, které během loňského roku vykradli zloději. Pokud to srovnáme s byty a rodinnými domy, jde asi o třetinu, chalup je ale řádově méně. Proč jsou tedy rekreační objekty tak oblíbené? Velkou část roku bývají opuštěné, navíc jejich zabezpečení není tak vysoké, jako mají lidé doma.

čtete dál

Zloději v roce 2016 vykradli 6 tisíc domácností. Jak se jim bránit?

(8.2. 2017) Každý den v průměru skoro sedmnáct vykradených domácností. Takové je skóre zlodějů v roce 2016 v České republice. Konkrétně jde o 6095 bytů a rodinných domů. Přesto počet vloupání třetím rokem klesá. Je zatím prevence a osvěta, lidé stále více dbají na kvalitu zabezpečení.

čtete dál

Pozor na podomní prodejce. Prodají vám nekvalitní zámky

(17.1. 2017) Podomní prodej velice často láká podvodníky, kteří se snaží zbohatnout na důvěřivosti lidí. Nejinak je tomu i u zabezpečení. Různí vykukové jsou schopni prodat nekvalitní zámky za vysokou cenu. Bohužel jejich přesvědčovací schopnosti jsou vysoké a řada lidí tomu neumí odolat.

čtete dál

Čtyři důvody, proč kupovat originální klíče

(30.12. 2016) Máte problémy s odemykáním? Klíč jde špatně vysunout ze zámku? Problém bude možná právě v klíči. Není totiž klíč jako klíč. Když si necháte přidělat kopii, může být vyrobena z nejrůznějších materiálů a v různé kvalitě. A to je ten problém.

čtete dál

Zamrzl zámek? Víme, jak na to

(16.12. 2016) Současné mrazivé počasí úplně nenahrává zámkům, které trpí. Když navíc začne mrznout poté, co bylo vlhko nebo prošelo, máte zaděláno na problém a ráno pak třeba nejde odemknout. Co s tím? Máme řešení a navíc úplně jednoduché.

čtete dál

Trendy v zabezpečení: Stále o krok před zlodějem

(24.11. 2016) Zloději jsou stále vynalézavější, a tak se musí přizpůsobovat i výrobci zabezpečení. Lidé se častěji zaměřují na kvalitu – stále více funkcí nabízí samotné cylindrické vložky, ale na trhu je i řada praktických vychytávek a doplňků, které z vašeho domova vytvoří nedobytnou pevnost.

čtete dál

VIDEO: Začíná sezona vykradačů chalup. Zabezpečte si svůj majetek

(4.11. 2016) Začátek listopadu je také začátek zlodějské sezony na chatách a chalupách. Je to tím, že majitelé rekreačních objektů s koncem teplého počasí odjíždějí do měst a svůj majetek nechávají opuštěný. Jak tedy chalupu zajistit, to se dozvíte od bezpečnostního experta Jana Hrnčíře.

čtete dál

Už staří Egypťané zamykali. Zámky měli ze dřeva

(27.10. 2016) Přemýšleli jste někdy, jak se dříve chránil majetek? Jak se vlastně zamykalo? Dá se říct, že první zámky jsou staré tisíce let. Sice vlastně až tak moc nefungovaly, u těch nejstarších nešlo klíčem otočit úplně a on tak nešel vyndat, za první pokusy o zabezpečení to ale počítat musíme. 

čtete dál

Nechává někdo z rodiny klíč v zámku? Pořiďte si zámek s prostupovou spojkou

(21.10. 2016) Stává se to často. Vracíte se domů, strčíte klíč do zámku a....nic, nejde odemknout. Někdo, kdo je doma, se zamknul, ale už nevyndal klíč. Vy teď stojíte před dveřmi a musíte zvonit a zvonit. My víme co s tím, pořiďte si zámek s prostupovou spojkou.

čtete dál

Všechny klíče ve firmě můžete mít pod kontrolou

(14.10. 2016) Kde je zase ten klíč od zasedačky? Kdo naposledy jel autem, které teď stojí před firmou ťuknuté? Pokud v práci řešíte podobné problémy, možná byste se měli zaměřit na systém TRAKA 21. Díky němu budete mít všechny klíče pod kontrolou a uvidíte, kdo si je naposled vzal a třeba nevrátil.

čtete dál