svět bezpečnosti i zločinu

Články

Zima se blíží. Pamatujte na zabezpečení chalupy

(27.9. 2016) A je to tu zase. Blíží se zima a chalupu je potřeba zabezpečit tak, abychom ji s příchodem jara nenašli vykradenou. Prakticky celou zimu bude bez dozoru a tak je potřeba myslet trochu jinak, než když třeba jen opouštíme dům před dovolenou.

čtete dál

Kdy svěřit dítěti klíče? Máme pro vás sedm rad

(24.8. 2016) Blíží se začátek školního roku a tisíce dětí budou chodit do školy samy. V tom případě ale budou potřebovat vlastní klíče. Kdy jim je svěřit? A na co přitom myslet a nezapomenout? Připravili jsme sedm jednoduchých rad, aby vše proběhlo bez problémů.

čtete dál

Jak vybrat vchodové dveře? Hlavní je bezpečí

(1.8. 2016) Vchodové dveře jsou vstupem nejen pro vás, ale mohou se stát cestou k vaším cenostem i pro zloděje. I proto se vyplatí za pořádné dveře myslet a investovat do nich. Bezpečnostní dveře jsou odolné jak proti násilí, tak proti sofistikovaným zlodějským metodám. 

čtete dál

VIDEO: Léto je tu, jak se chránit před zloději?

(27.7. 2016) Letní prázdniny jsou obdobím, kdy většina z nás opouští domov a vyráží na dovolenou. Jenže byt pak zůstane prázdný a přístupný zlodějům. Jaké vybavení si pořídit, abyste po návratu nenašli byt vykradený? To vám poradí bezpečnostní expert Jan Hrnčíř.

čtete dál

Jakou máte ve dveřích vložku? Polovina lidí to netuší

(4.7. 2016) Každý druhý Čech vůbec neví, jak kvalitní má ve dveřích cylindrickou vložku. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala zpracovat společnost ASSA ABLOY. Ze 791 lidí hned 363 odpovědělo, že neznají bezpečnostní třídu vložky v jejich dveřích.

čtete dál

Míříte na dovolenou? Nedejte šanci zlodějům

(23.6. 2016) Každý den vykradou zloději v Česku průměrně dvacítku domácností. Ideálním časem pro nenechavce jsou letní dovolené. Domy a byty jsou opuštěné, a pokud si nedáte pozor, návrat prázdnin může velmi rychle nepříjemně zhořknout.

čtete dál

Řešte zabezpečení komplexně. Proti zlodějům zabírají bezpečnostní dveře

(24.5. 2016) Řešíte zabezpečení své domácnosti? Kromě kvalitní cylindrické vložky a bezpečnostního kování myslete i na dveře. Ty totiž může zloděj jednoduše vyrazit nebo rozbít třeba sekerou.

čtete dál

Nejvíc vykradených chalup? V zimě a s nástupem jara

(28.4. 2016) Zima a první jarní měsíce jsou nejhorším obdobím pro majitele rekreačních objektů. Právě v tuto dobu jsou totiž chalupy zazimované a opuštěné a zloději mají spoustu času se vloupat dovnitř a odnést si, co chtějí.

čtete dál

Kdy dětem svěřit klíče? Většinou na prvním stupni

(7.4. 2016) Drtivá většina dětí dostane své vlastní klíče ještě dřív, než skončí čtvrtou třídu na základní škole. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala vypracovat společnost ASSA ABLOY. Z něj také můžeme vyčíst, že velká část dětí pak nosí klíče na krku. A to je podle odborníků špatně. Klíče dítěti často překáží, odkládá je a pak je může zapomenout.

čtete dál

VIDEO: Jak odemykat dveře bez klíčů

(24.2. 2016) Neustále hledáte klíče? Už nemusíte, nyní si můžete dveře odemykat třeba mobilním telefonem nebo otiskem vašeho prstu. Takové řešení je vhodné pro byty a rodinné domy. Existuje ale i řešení pro podniky a firmy. 

čtete dál