svět bezpečnosti i zločinu

Články

Počet vykradených domácností druhým rokem výrazně klesá

(5.2 2016) Policejní statistiky mluví jasnou řečí – druhý rok po sobě výrazně klesl počet vykradených domácností. Zatímco v roce 2014 zloději vykradli téměř devět tisíc bytů a rodinných domů, loni už to bylo

čtete dál

Jak se bránit zlodějům? Kvalitním zabezpečením

(15.1. 2016) Uprostřed dne, kdy je většina lidí v práci – takový čas si vybral těsně před Vánoci zloděj na sídlišti Zachar v Kroměříži. Podle policie vykradl během chvíle dva byty. Stačilo málo. Nekvalitní zámky vylomil a bez

čtete dál

Třetina lidí se na noc nezamyká. Je to pozvánka pro zloděje

(21.12. 2015) Zamknout se na noc by podle odborníků mělo být samozřejmostí. Přesto podle výzkumu společnosti ASSA ABLOY pro značku FAB nechává odemčeno téměř třetina oslovených lidí.

čtete dál

VIDEO: Jak před zimou zabezpečit chalupu

(1.12. 2015) Zima letos ne a ne přijít a tak si mnozí chalupáři stále prodlužují sezonu. Pokud patříte k nim a brzy se chystáte chalupu do jara opustit, nezapomeňte ji řádně zabezpečit. Jak na to vám poradí odborník ze společnosti ASSA ABLOY Jan Hrnčíř.

čtete dál

Bezpečné klíče: Akce je prodloužena do konce listopadu

(4.11. 2015) Mnoho lidí nemá ani dnes dostatečně zabezpečený svůj domovní vchod. Pokud si nejste jisti vaším zabezpečením, využijte akce Bezpečné klíče. Ta umožňuje lidem nechat si své klíče zdarma zkontrolovat a díky velkému zájmu je prodloužena až do konce listopadu.

čtete dál

Zloděje lákají opuštěné chaty a chalupy

(8.10. 2015) Každé dvě hodiny je v České republice vykradena chalupa nebo chata. Celkem jich vloni bylo 3995. Vyplývá to z policejních statistik. Právě teď přichází nejrizikovější období v roce, protože rekreační objekty budou přes zimu dlouhé měsíce často zcela opuštěné a bez dohledu.

čtete dál

Nechte si zdarma zkontrolovat, jak bezpečné jsou vaše klíče

(14.9. 2015) Chcete vědět, zda máte svůj byt, dům nebo chatu dostatečně zabezpečené? V rámci celostátní akce na podporu snížení kriminality si můžete nechat nyní zdarma zkontrolovat, jak kvalitní a bezpečné jsou právě vaše klíče.

čtete dál

Škola je tu, pořiďte dítěti zámek na skříňku

(28.8. 2015) Dva měsíce prázdnin jsou prakticky za námi a školákům i jejich rodičům opět nastávají starosti se školou. Pomůcky, učebnice, sešity – rodiče opět budou muset sáhnout do peněženek. 

čtete dál

Víme, proč se vyplatí kupovat originální klíče

(3. 8. 2015) Klíč dnes seženete doslova na každém rohu. Jenže to může být problém – vyrobeny mohou být z různých i nekvalitních materiálů, které vám mohou třeba poškodit vložku. Na co si dát pozor? Dozvíte se v článku.

čtete dál

Dovolená se blíží. Na váš odjezd čekají i zloději

(22. 6. 2015) Téměř devět tisíc vloupání zaznamenali loni policisté. Aktivita zlodějů se vždy zvyšuje v období letních dovolených. Nahrává jim neopatrnost majitelů bytů a rodinných domů. Přitom stačí málo.

čtete dál