svět bezpečnosti i zločinu

Články

Jaký je rozdíl mezi bezpečnostní a identifikační kartou?

(15.5. 2015) Pořídili jste si novou cylindrickou vložku, v balení našli i bezpečnostní nebo identifikační kartu a nevíte, k čemu vám to bude? Obě karty vám představíme v tomto článku, každá má svůj význam.

čtete dál

Metody zlodějů: nepřehlédnutelné vyvrtání

(30. 3. 2015) Zloději k překonání cylindrické vložky používají několik metod. Některé jsou nenápadné, jako například bumping nebo planžetování. Dnes si ale popíšeme metodu hrubou a destruktivní.

čtete dál

Cyklistickou sezonu vítají i zloději

(20. 3. 2015) S prvním jarním oteplením vyráží na silnice nedočkaví cyklisté. Jenže jejich neopatrnosti využívají zloději. Policie už od března evidují mnoho případů ukradených kol. Cyklisté musí být opatrní.

čtete dál

Metody zlodějů: klasické planžetování

(27. 2. 2015) Stará a osvědčená metoda, jak zloději mohou překonat zabezpečení vašeho domova. Můžete ji znát z různých seriálů a filmů, kde se například policista potřebuje tajně dostat do bytu podezřelého. Planžetování neboli vyháčkování.

čtete dál

Co znamenají piktogramy na obalech?

(13. 2. 2015) Vybíráte zabezpečení svého domu, v obchodě mají na výběr z mnoha cylindrických vložek a visacích zámků. Jenže jak poznat kvalitu? Na obalech vidíte napsanou bezpečnostní třídu, dále jsou tu nějaké obrázky. Co teď?

čtete dál

Metody zlodějů: nenápadný BUMPING

(30. 1. 2015) Způsobů, jak zloději překonávají zabezpečení našich domovů, je několik a postupně si je všechny představíme. Jednou z nejsofistikovanějších metod je takzvaný bumping, tedy technika, při které lupič překoná zámek tak, že ani nic nepoznáte.

čtete dál

Otestujte si zdarma své klíče

(16.1. 2015) Jak jste na tom se zabezpečením svého domu? Používáte kvalitní cylindrickou vložku a originální klíče? Pokud jste zapochybovali, možná se rádi podíváte do nově otevřeného klíčového centra TREZORSERVIS – ASSA ABLOY/FAB.

čtete dál

Kriminalita minulý rok klesla

(6. 1. 2015) - Ačkoliv policie zatím nemá k dispozici čísla za prosinec, vše nasvědčuje tomu, že kriminalita v minlém roce v ČR výrazně poklesla. Za 11 měsíců evidovali policisté něco málo přes 270 tisíc trestných činů.

čtete dál

Vloupání do chat hlásí z mnoha míst ČR

(17. 12. 2014) - Oknem se vloupal do opuštěné chaty v rekreační oblasti u rybníka Čekal na Třeboňsku a ukradl mikrovlnku, set-top-box, varnou konvici a vrtačku. Neznámý pachatel po sobě zanechal škodu v hodnotě 5 500 Kč, policie po něm od 8. prosince pátrá. Tolik jedna z mnoha policejních svodek, které můžeme číst nejvíce právě teď během zimních měsíců.

 

čtete dál

Zámky od podomních prodejců? Špatný nápad

(28. 11. 2014) - „Koukám na váš zámek, to tedy nemáte vůbec dobré,“ praví neznámý sympatický muž v nových montérkách, kterému jste právě otevřeli dveře. „Ale nebojte se, za pár tisíc vám namontuji lepší,“ utěšuje vzápětí.

čtete dál