jak zabezpečit majetek

Články

Zámek YALE pohodlně zamkne víc kol

(15. 6. 2015) Vyrážíte na kolo i s rodinou a přemýšlíte, zda budete potřebovat zámek? Raději ho s sebou přibalte, může se hodit. Pokud na výletě chystáte zastávky, zamknutí kol je základ. Zlodějům leckdy stačí pár vteřin.

čtete dál

Bouchají vám dveře? Zkuste zavírače s doklapem

(27. 5. 2015) Rozčiluje vás, když někdo nepoužívá kliku a s dveřmi při zavírání „bouchne“? Pokud vás nebaví dotyčného věčně poučovat, řešením mohou být takzvané zavírače s funkcí doklap. Ta vám umožní si nastavit plynulost zavírání dveří.

čtete dál

Sousedi nezamykají? Použijte samozamykací zámek

(23. 5. 2015) Tenhle tip je pro všechny, co bojují se svými sousedy kvůli zamykání. Vy jste poctiví a vždy otočíte klíčem, jde přece o váš majetek. Jenže sousedi si s tím hlavu nelámou a neustále nechávají odemčeno. Přitom jednoduché řešení existuje, pořiďte si samozamykací zámek.

čtete dál

Potřebujete přidělat klíče? Pozor na levné kopie!

(24. 4. 2015) Každý z nás občas potřebuje nechat přidělat klíč. Ať už proto, že ho ztratí nebo chce svěřit klíč od domu svému malému školákovi. Míst, kde vám kopii udělají, je dnes opravdu mnoho a materiálů, z nichž se klíče vyrábějí, je ještě víc. 

čtete dál

Trápí vás klíč z druhé strany dveří? Zkuste prostupovou spojku

(10. 4. 2015) Asi to znáte. Vracíte se pozdě večer domů, strčíte klíč do zámku, ale odemknout už nejde. Někdo z rodiny se na noc zamknul a klíč už nevytáhl. Co teď? Musíte zvonit a vzbudit celý dům, nebo volat na mobilní telefon.

čtete dál

Zasekává se klíč ve vložce. Co s tím?

(2. 4. 2015) Možná se vám to také stává. Máte klíč, se kterým se špatně odemyká a zamyká, nebo se ve vložce zasekává a nejde ven. Jak na to? Existuje několik rad, podle kterých když se zařídíte, bude po problémech.

čtete dál

Nezapomeňte na kování. Jak ho vybrat?

(13.3. 2013) Kování dveří neplní pouze estetickou funkci, ale mělo by i chránit cylindrickou vložku. Proto je lepší, když kování splňuje několik požadavků, které vám v tomto článku představíme.

čtete dál

Dveře do bytu. Jak je nejlépe zabezpečit?

(6. 3. 2015) Pokud bydlíte v bytovém domě, možná vás ani nenapadne, že by právě váš domov mohl někdo vykrást. Hlavní vstup do domu je dobře zabezpečený, a tak možná i trochu podvědomě ochranu vlastních dveří od bytu podceníte.

čtete dál

Tip pro ty, co často ztrácí klíče

(19. 2. 2015) Ztratit klíče? Stane se. Abyste ale měli stoprocentní jistotu, že k vám domů se ztraceným klíčem nepřijde zloděj, doporučuje se ihned vyměnit cylindrickou vložku. To už ale znamená starosti, výdaje a další nepříjemnosti.

čtete dál

Máte zabezpečenou domácnost? Řeší to i pojišťovny

(21. 1. 2015) Váš domov je pojištěný proti návštěvě zloděje a vy jste o něco klidnější. Jenže pozor. Aby vám pojišťovna zaplatila škody po vloupání, musí vaše zabezpečení splňovat řadu podmínek.

čtete dál